Yaşam

Ahmet Kural ve Selçuk Aydemir soruyor: ‘Çorum mu Bodrum mu?’

Yapımcılığını Aytaç Medya’nın üstlendiği, yazıp yönetmenliğini Selçuk Aydemir’in üstlendiği efsane sinema, dünyanın merkezi Çorum’da Çorumlularla röportaj yaptı.

Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt, Serdar Gökhan, Şinasi Yurtsever, Ayhan Taş, Sadi Celil Cengiz, Elif Ongan, Cemile Canyurt, Rojhat Özsoy, Tuana Tezsay, Devrim Saltoğlu, Ferhan Vural, Burcu Gönder gibi başarılı oyuncuların yer aldığı efsane film ekibi, Çorum’dadır. sokağa çıktı. Çekimler sırasında sık sık Çorumlularla birlikte vakit geçiren Ahmet Kural ve Selçuk Aydemir, “Çorum mu Bodrum mu?” diye sordu. sorusunun sorulması eğlenceli görüntüleri ortaya çıkardı. İkilinin aldığı en büyük cevap ‘Çorum’ oldu.

Yılın en tartışmalı komedi filmi olarak sinemaseverleri güldürmeye hazırlanan Efsane sinema, Selçuk Aydemir imzası ve güçlü oyuncu kadrosuyla 7 bin yıllık yoğurdun sırrını eğlenceli bir dille anlatacak.

 

Filmin Konusu

Binlerce yıllık bir aile geleneği olarak yoğurt yapan Çorum’da yaşayan Sadık ve ailesi, yoğurtlarının tadı ve şifalı özellikleriyle tanınıyor. Bu efsane yoğurdun sırrı ailenin en büyüğü olan Dede’de saklanır ve yoğurdu o yapar. Ancak bir yaz günü dedenizin evinin çatısına kar yağdığında her şey değişir… Efsaneye göre bir yaz günü sırrı bilen kişinin çatısına kar yağarsa o sır ona aktarılmalıdır. diğer kişiye ve aileden başka birine verilir. Verilmezse ailenin başına büyük felaketler gelir ve perişan olurlar. Yoğurtçuoğlu ailesinin tüm bireylerinin bir an önce bir araya gelip yardım eli uzatması gerekiyor. Buna Sadık’ın İstanbul’da yaşayan ve ailesiyle tanışmayan ikiz kardeşi Özgür de dahildir. İkiz kardeşler Sadık ve Özgür, binlerce yıldır nesilden nesile aktarılan efsane yoğurdun sırrını dedelerinden öğrenmek için amansız bir mücadeleye girişecekler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

adakliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu