Haber

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: Kıbrıs Barış Harekatı Türk tarihinde önemli bir olaydır

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Kıbrıs Barış Harekatı, Türk tarihinin gururla andığımız, etkileri bugüne kadar devam eden ve daha uzun yıllar anılacak en önemli olaylarından biridir.” dedi. terimleri kullandı.

Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 49. yıl dönümü ve “Barış ve Özgürlük Bayramı” münasebetiyle yazılı bir açıklama yapan Destici, 20 Temmuz 1974’te Türkiye Cumhuriyeti’nin adada yaşayan Türk ve Rumlar başta olmak üzere herkesin can güvenliğini sağladığını belirtti.

BBP Lideri Destici şunları söyledi:

“Kıbrıs Barış Harekâtı birçok bakımdan Türk tarihinin gururla andığımız, etkileri bugüne kadar devam eden ve uzun yıllar hatırlanacak nadide olaylarından biridir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin adım adım anarşi ve terör uçurumuna sürüklendiği bir dönemde yaptığı hamle, milletimizin, dünyanın Türklüğünün Türklüğüne, İslam alemine ve İslam alemine umut, mutluluk ve gurur kaynağı olmuştur.

Kıbrıs Barış Harekâtı’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin her kademesinde görev yapan yöneticiler için asla unutulmaması gereken bir ders ve yön göstergesi olduğunu vurgulayan Mustafa Destici, operasyon öncesi Kıbrıs’ta şehit olanların, Kıbrıs’ta yaşayanların güvenliği için canlarını veren ve harekata katkı sağlayan tüm şehitlerimizin olduğunu söyledi. bulunanları rahmetle anmıştır.

mesudiye-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu