Haber

Bitlis’te gazetecileri döven koruma görevlisi açığa alındı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde, Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gazeteci Sinan Aygül saldırıya uğradı.

Kameraya yakalanan korku dolu anlar

Aygül’ün darp edildiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntüde Aygül’e dayak devam ederken, çevreden bir vatandaşın Aygül’ü kurtarmaya çalıştığı görüntüye yansıdı. Görüntülerde belinde tabanca bulunan polis memurunun vatandaşı bölgeden uzaklaştırdığı görülüyor.

gözaltına alındılar

Olaya karışan kişilerin kimlikleri dakikalar sonra ortaya çıktı. Bu kişilerden birinin belediye işçisi olan Yücel Baysalı, diğerinin ise polis memuru Engin Kaplan olduğu anlaşıldı. Görüntünün hırpalanmasının ardından Yücel Baysalı ve Engin Kaplan gözaltına alındı.

“Belediye çalışanları görevden alındı”

Belediye Başkanı Geylani, akşam saatlerinde sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı. “Bugün Tatvan’da yaşanan olay bizleri derinden üzmüştür. Belediye personelimiz Yücel Baysalı talihsiz olay nedeniyle açığa alındı. Olayı bizzat takip ediyorum. Kamuoyunun bilgisine saygı ile duyurulur.”söz konusu.

Polis memuru da görevden uzaklaştırıldı

Bitlis Valiliği de olayla ilgili açıklama yaptı.

açıklamada, Tatvan’da gazetecilik yapan Sinan Aygül’ün darp edilmesiyle sonuçlanan olaya karışan Tatvan Belediyesi çalışanı YB adlı kişi ile polis memuru EK hakkında derhal adli ve idari soruşturma başlatıldı. olayı önlemede kusurlu bulunarak polislik mesleğine aykırı davrandığı ve polis memuru EK görevden uzaklaştırıldı.söylendi.

“Yarın Tatvan’a dönüp Sinan Aygül’ü ziyaret edeceğim”

Geylani, sosyal medya hesabından yaptığı bir başka paylaşımda şu cümleleri kurdu:

“Gazeteci arkadaşımız Sinan Aygül’ü hastanede ziyaret etmeleri ve durumu takip etmeleri için başkan yardımcılarımıza talimat verdik. Ankara’da olduğum için yarın Sinan Aygül’ü ziyaret etmek için Tatvan’a döneceğim… Bu olayın meydana gelmesine çok üzüldüm. bize ve Tatvan’a mal oldu. Yaşıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu