Haber

Rus Kuzey Filosu Kuzey Kutbu’nda egemenlik koruma tatbikatı başlattı

Rus Kuzey Filosu, Kuzey Denizi sularında Rusya’nın egemenliğini korumaya yönelik harekatları test etmek için Arktik bölgesinde tatbikatlar başlattığını duyurdu.

Deniz Kuvvetleri basın servisi, tatbikatların Amiral Aleksandr Moiseyev komutasında yapıldığını belirterek, “Rusya Federasyonu’nun Rusya Federasyonu’nun egemenliğini koruma görevlerini yerine getirirken filonun asker ve kuvvetlerinin yönetim seçenekleri test edilecek. Arktik suları.” terimler kullanıldı.

Tatbikatlar kapsamında, Kuzey Filosuna bağlı Arktik keşif gemisi kümesinin konuşlandırılması ve bazı kıyı birliklerinin Arktik deniz yolu muhaberesini korumak için yeniden konuşlandırılması, değerli nesnelerin korunması ve müdafaasının ele alınacağı belirtilirken, Açıklamada, birliklerin harekat alanlarının tecrit edilmesi, sabotaj ve keşif amaçlı çalışılacağı belirtildi. Kümeleri bloke etmek ve yok etmek için özel operasyonlar yürüteceği kaydedildi.

Tatbikata toplam 8 binden fazla askeri personel, 20 savaş gemisi, denizaltı ve destek gemisi, 5 uçak ve Kuzey Filo birliklerine ait yaklaşık 50 askeri ve özel teçhizat katılıyor. bilgi verildi.

Tatbikatın ne kadar süreceği konusunda bilgi verilmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu