Haber

Ukraynalı Bakan Maraş depremine benzettiği için özür diledi

Ukrayna Savunma Bakanı Reznikov, Rusya ile yaşanan çatışmalarda kaydedilen can kayıplarına ilişkin bir soruyu Türkiye’deki depremde ölenlerin sayılarını karşılaştırarak yanıtladığı için özür diledi. Örneğin Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov özür diledi.

İspanyol La Razon gazetesine verdiği röportajda sorulan soruya, “Size sayı veremem ama toplam sayının Türkiye’deki depremde hayatını kaybedenlerin sayısından daha az olduğunu garanti edebilirim” dedi.

Reznikov sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İspanyol La Razon gazetesine verdiğim röportajda sözlerimden rahatsız olan Ukrayna ve Türkiye’deki herkesten içtenlikle özür dilerim. Ukraynalılar Türk halkına sempati duyuyor. Binlerce masum insanı, dostlarımızı ve komşularımızı gömmenin nasıl bir şey olduğunu anlıyoruz. … O zamandan beri Kırım’daki sarsılmaz destekleri ve kararlı duruşları için minnettarım.”

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov, İspanyol La Razon gazetesine yaptığı açıklamada, “Tabii ki kayıplarımız var çünkü savaşın içindeyiz. Ancak bu kayıplar Rus kayıplarından çok daha az. Size bir rakam veremem ama ben toplam sayının Türkiye’deki depremde ölen insan sayısından daha az olduğunu garanti edebiliriz.” KULLANILDI.

DW/TY, İngiltere

Mani olmadan DW Türkçe’ye nasıl ulaşabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu